Panasonic VIERA TC-P46S30 46-Inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV
Christmas Sales Panasonic VIERA TC-P46S30 46-Inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV 201
Dec 11, 2011 07:53:39
Click for larger image and other views
>> Click here to update Christmas prices for Panasonic VIERA TC-P46S30 46-Inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV <<
Christmas Sales Panasonic VIERA TC-P46S30 46-Inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV Feature
- Fast Switching Phosphors
- Easy IPTV DLNA
- VIERA Image Viewer H.264 (Photo & Movie)
Christmas Sales Panasonic VIERA TC-P46S30 46-Inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV Overview
Panasonic VIERA TC-P46S30 46-Inch 1080p Plasma HDTV
Christmas Sales Panasonic VIERA TC-P46S30 46-Inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV Specifications
B004M8SCHO
(March 2011)
VIERA Tools
VIERA Image Viewer
Game Mode
600Hz Sub-field Drive
600Hz technology lets you view superb full-HD motion and still images with 1080 lines of resolution. For even greater clarity with motion images, Panasonic uses its own unique image-analysis technology. This technology converts the motion in each scene into data. And each frame is practically displayed for a shorter length of time than in previous systems, to reduce aftereffects
Deep Color
Long Panel Life, Up to 100,000 Hours
Mercury and Lead Free Plasma Display Panel
x.v.Color
EASY IPTV
DLNA / Wi-Fi Ready
Key Specifications
| Connections
Dimensions
Panasonic 2011 Plasma HDTV Comparison
| Series: | GT30 | ST30 | S30 | X3 |
| Models: | 50", 55", 60", 65" | 42", 46", 50", 55", 60", 65" | 42", 46", 50", 60" | 42", 46", 50" |
| Full HD 1080p | -- | |||
| HD 720p | -- | -- | -- | |
| 3D Ready | -- | -- | ||
| Motion Picture Resolution | 1080 Lines | 1080 Lines | 900 Lines | 720 Lines |
| THX Mode | -- | -- | -- | |
| VIERA Connect | -- | -- | ||
| EASY IPTV | -- | -- | ||
| DLNA | -- | -- | ||
| Wireless LAN | Ready | Ready | Ready | Ready |
| Ethernet | ||||
| HDMI | 4 | 3 | 2 | 2 |
| Component (Y/Pb/Pr) | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Composite A/V | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Digital Audio Output | Optical | Optical | Optical | Optical |
| PC (DSub) | 1 | -- | -- | -- |
| USB 2.0 Port | 3 | 2 | 2 | 2 |
| MP3 Playback | ||||
| JPEG Playback | ||||
| MPEG Video Playback |
What's in the Box
Available In Stock. |
| This Christmas Panasonic VIERA TC-P46S30 46-Inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV ships for FREE with Super Saver Shipping. |